Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 12 чоловік

ЗВІТ КЕРІВНИКА ЯЛАНЕЦЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ І-ІІІ СТУПЕНІВ СТАДЧЕНКА ЛЕОНІДА АНАТОЛІЙОВИЧА ПЕРЕД ГРОМАДСЬКІСТЮ ЗА 2021/2022 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Дата: 13 липня 2022 о 10:33

Звіт

КЕРІВНИКА ЯЛАНЕЦЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ

школи І-ІІІ ступенів

СТАДЧЕНКА ЛЕОНІДА АНАТОЛІЙОВИЧА

ПЕРЕД ГРОМАДСЬКІСТЮ

за 2021/2022 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

ВСТУП

Шановні присутні! Ось і закінчився черговий навчальний рік, тому почну свій виступ з кількох цитат відомих людей про освіту та школу:

- «Освіта - це найпотужніша зброя, яку ви можете використати, щоб змінити світ» (Нельсон Мандела - південноафриканський правозахисник, політик та юрист);

- «Школа - це майстерня, де формується думка підростаючого покоління, треба міцно тримати її в руках, якщо не хочеш випустити з рук майбутнє (Анрі Барбюс – французький письменник, журналіст, громадський діяч).

Сьогодні, відповідно до статті 30 Закону України «Про освіту», статей 27, 38 Закону України «Про повну загальну середню освіту», наказів  Міністерства освіти і науки України від  28. 01. 2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійних навчальних закладів», від 23.03.2005 №178 «Про затвердження  Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю», ми зібралися з метою підбиття підсумків роботи колективу закладу, оцінки діяльності директора на посаді впродовж 2021/2022 н.р., подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності в школі та виконання стратегії розвитку закладу за 2021/2022 навчальний рік.

Як керівник закладу освіти, у своїй діяльності протягом звітного періоду,  керувався Статутом школи, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками керівника закладу освіти, законодавством України та іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.

1. ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЗАКЛАД ОСВІТИ

          Яланецька  загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Томашпільської селищної ради Вінницької області  є правонаступницею загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів села Яланця Томашпільської районної ради Вінницької області,  яка введена в дію 1 вересня 1984 року та  є комунальним неприбутковим закладом освіти та об’єктом права  власності об’єднаної територіальної громади Томашпільської селищної ради,  управління  яким здійснює Томашпільська селищна рада та її уповноважений орган – відділ освіти Томашпільської селищної ради.

         Майно закладу освіти  перебуває в оперативному управлінні  відділу освіти  Томашпільської селищної ради на підставі Акта інвентаризаційного опису товарно-матеріальних цінностей.

         Повна назва закладу: Яланецька  загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Томашпільської   селищної    ради   Вінницької   області.

Яланецька  загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів  Томашпільської селищної ради є юридичною особою, веде розрахунки через  централізовану бухгалтерію відділу освіти Томашпільської селищної ради, має штамп, печатку  з офіційною назвою відповідно до нормативних документів,  бланки з офіційною назвою та інші реквізити, ідентифікаційний номер,  має свій герб, емблему, прапор, гімн.

Мова навчання – державна, іноземна мова – англійська.

Загальна площа всіх приміщень 3050,2 кв. м

Земельна ділянка, яка належить школі, має площу 1,30 га.

Джерела фінансування - Державна субвенція та міський бюджет, спонсорська допомога.

На сьогоднішній день в школі навчається – 101 дитина.

З них:

В початкових класах – 39

В середніх – 54

В старших – 8

Кількість класів – 11

Середня наповнюваність класів становить 10 учнів. 

Працює 1 група продовженого дня для учнів молодших класів.

Кількість обслуговуючого персоналу – 14

Кількість педагогічних працівників – 17

Кількість навчальних кабінетів – 16

Майстерень - 2

Спортивна зала – 1

Актова зала

Комп’ютерний комплекс – 1

Спальня кімната – 1

Ігрова кімната – 1

Бібліотека - 1

Їдальня – 1 (106 посадкових місць)

Етнографічний музей – 1

Музей історії села та школи – 1

Кімната – музей історії козацтва – 1

Кімната – музей бойової слави - 1

2. Управлінська діяльність

  Управління Яланецькою загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів здійснюється згідно річного плану, плану внутрішкільного контролю та календарних планів вчителів-предметників і планів виховної роботи класних керівників. Така система планування, що відпрацьована і заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників навчально-виховного процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально-виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток закладу освіти.

     Контроль - це важлива, складна та об’єктивно необхідна функція управління. У Яланецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів адміністрацією використовується багато різних форм контролю за станом навчально-виховного процесу і, насамперед, таких традиційних як вивчення стану викладання предметів та виконання навчальних планів та програм, перевірка класних журналів, щоденників, зошитів, тощо. Аналіз результатів внутрішньошкільного контролю знаходить відображення у рішеннях педагогічної ради, відповідних наказах по навчальному закладу. Крім контролю за рівнем знань та навчальних досягнень учнів проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни. За результатами моніторингу адміністрація приймає певні управлінські рішення щодо конкретних учителів та учнів.

        Враховуючи сучасні вимоги, стиль керівництва  навчальним закладом більш близький до демократичного, так як більшість рішень приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи, створюється такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримується, повноваження делегуються. У своїй роботі дуже хочу, щоб були з колегами партнерські стосунки, адже ми робимо одну справу і маємо бути зацікавлені в цьому. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату.

3. КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ  

 (Аналіз якісного складу та освітнього рівня педагогічних працівників)  

Керівництво школою здійснює Стадченко Леонід Анатолійович – директор школи, освіта вища педагогічна, педагогічний стаж - 12 років.

До складу адміністрації входять:

- Річняк Людмила Миколаївна – заступник директора школи з навчально-виховної роботи, освіта вища педагогічна, учитель хімії, педагогічний стаж – 24 роки;

- Стасюк Вікторія Вікторівна – заступник директора з виховної роботи, освіта вища педагогічна, учитель початкових класів, педагогічний стаж - 30 років;

Освітній процес забезпечують 17 педагогічних працівників.

На кінець 2021-2022 н.р. якісний склад педагогічного колективу становить:
Кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» – 2 учителів, що становить -11,8%;

Кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії»  - 11 учителів, що становить – 64,7%;

Кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії» - 1 учитель, що становить 5,8%;

Кваліфікаційну категорію «спеціаліст» - 1 учителів, що становить 5,8%
10 тарифний розряд – 2 учителі, що становить 11,8%.

Варто зазначити, що в поточному навчальному році вчительський колектив поповнився двома новими працівниками.

        Відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Типового положення про атестацію педагогічних працівників», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.12.2010 за № 1255/18550  у 2021-2022 навчальному році здійснювалась курсова перепідготовка при комунальному вищому навчальному закладі Вінницькій академії безперервної освіти  у дистанційній формі.  Курсова перепідготовка здійснювалася відповідно  до графіка, який складається  на кожний рік та затверджується педагогічною радою. Згідно з Порядком підвищення кваліфікації педагогічних працівників курсову перепідготовку потрібно проходити щороку.

Велику стимулюючу роль у професійному зростанні педагогічних кадрів відіграє атестація, яка сприяє моральному і матеріальному заохоченню педагогічних працівників, узагальненню та впровадженню досвіду кращих вчителів у практику навчання та виховання учнів. В період атестації педагогами школи були проведені відкриті уроки та виховні заходи, організована робота щодо вивчення і впровадження прогресивного педагогічного досвіду кращих педагогів, проведений креативний творчий звіт вчителів, що атестувалися.

Атестація педпрацівників здійснювалася відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників та перспективного плану атестації педагогічних кадрів, з метою стимулювання цілеспрямованого безперервного підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників, росту їх професійної майстерності, розвитку творчої ініціативи, підвищення престижу й авторитету, забезпечення ефективності освітнього процесу.

У 2021-2022  н.р. атестувалося  7 учителів:

Павлишена Тетяна Вікторівна, учителька  початкових класів, атестувався на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії».

-   Постолатій Світлана Василівна, учителька іноземної мови, атестувалася на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої  категорії»;

-  Боднар Наталя Василівна, учителька  зарубіжної літератури, атестувалася на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст першої категорії»;

- Стовпець Лілія Василівна, учителька  математики, атестувалася на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст першої категорії»;

- Стовпець Григорій Михайлович, учитель історії, правознавства та Захисту України, атестувався на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст першої категорії»;

- Калетнік Надія  Василівна, учителька  географії та біології, атестувалася на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст першої категорії»;

- Григорук Галина Володимирівна, керівник гуртка аплікації «Забава», атестувалася на відповідність раніше присвоєному 10 тарифному розряду».

Отже, аналіз якісного складу та освітнього рівня педагогічних працівників школи дозволяють зробити висновок про можливість проведення освітнього процесу на високому рівні.

     Вивчення та оцінення роботи педагогічного працівника проходить у міжатестаційний період шляхом відвідування навчальних занять, виховних заходів адміністрацією школи, членами атестаційної комісії та колегами. Творчі звіти вчителів, які атестуються заслуховуються на засіданні педагогічної ради.

Час диктує все нові й нові вимоги до вчителя, тому необхідним для педагога нині є вміння працювати з комп'ютером, оргтехнікою. Перспектива в освіті така, що вчитель, який не володіє інформаційними технологіями навчання та не використовує їх у своїй діяльності, не буде відповідати освітнім вимогам і не зможе ефективно забезпечувати навчально-виховний процес з учнями. Саме тому, 100% педагогів школи пройшли відповідне навчання, пов'язане з вивченням інформаційних технологій.

4. Методична робота

Організація методичної роботи з педагогами у закладі освіти базується на аналізі професійних потреб та інтересів педагогічних кадрів, діагностуванні рівня їхньої компетентності, реалізації актуальних питань розвитку і вдосконалення професійної майстерності педагогів, підвищення їх інтелектуального, загальнокультурного рівня та психологічної підготовки, а головне - вдосконалення організації навчання та виховання дітей, приведення професійної компетентності педагогічних працівників у відповідність із загальнодержавними стандартами на засадах перспективності та наступності в роботі всіх освітніх ланок.

Сьогодні в освіті створюється нова школа, де учень повноцінно живе, проектує своє майбутнє, свій шлях, враховуючи власні можливості, ставлячи перед собою завдання самовдосконалення, самовиховання, самоосвіти. При цьому особливого значення набуває креативність особистості, її здатність до творчого нестандартного мислення, вміння ефективно вирішувати складні проблеми власної життєдіяльності. Саме тому, за рішенням педагогічного колективу закладу, розроблена та ввійшла в дію комплексна програма роботи над науково-методичною проблемою «Формування ключових компетентностей як ціннісних орієнтацій навчальної діяльності та виховної взаємодії вчителя й учня» на період 2021-2026 рр.

Для забезпечення систематичного і кваліфікованого керівництва методичною роботою у закладі затверджено склад методичної ради, до якої входять керівник, його заступники та голови методичних об’єднань. Питання форм і методів роботи з обдарованими учнями, удосконалення навчально-виховного процесу на основі сучасних технологій, взаємозв’язку класної і позакласної роботи як умови духовного зростання школяра, атестації педагогічних працівників, ролі методичних об’єднань у розвитку творчості вчителів та учнів, підвищення якості навчання обговорювалися на засіданнях методичної ради. Щороку проводиться не менше 4-5 засідань, обговорюються питання організаційного, інструктивно-навчального, методичного спрямування. Наразі заслуговують на увагу заходи, спрямовані на удосконалення рівня успішності учнів та створення умов у закладі для реалізації Концепції «Нова українська школа».

З педагогами закладу освіти проведені інструктивно-методичні наради: «Методичні рекомендації щодо вивчення навчальних предметів у 2021-2022 навчальному році», «Про організацію роботи з обдарованими учнями», «Урок – основна форма реалізації інноваційних технологій», «Мета і цілі оцінювання у сучасній школі», «Цифрові освітні ресурси на допомогу вчителю».

За цей час пройшли ряд практичних семінарів у вигляді активного, творчого навчання та інших методичних заходів на інтерактивній основі. Проведено серію відкритих уроків та виховних заходів з метою демонстрації тісного тандему в спільній діяльності учасників освітнього процесу; лекції, тренінги, розгляд теоретичних питань для учителів з окремих аспектів методичної проблеми. Систематично створюється банк інформації про використання продуктивних технологій в системі креативної освіти.

Стрижневу роль в реалізації методичних завдань, розробці та запровадженні прогресивних форм і методів навчання та виховання, проведенні систематичної групової та індивідуальної форм роботи з педагогічними кадрами, надано предметним методичним об’єднанням. Освітній процес у школі організовували 5 методичних об’єднань:

- вчителів  початкових класів, вихователів ГПД та дитячої установи

(керівник Павлишена Тетяна Вікторівна);                                     

- вчителів філологічних та суспільно-гуманітарних дисциплін

(керівник Боднар Наталя Василівна);                                        

- вчителів природничо-математичних дисциплін та інформатики

(керівник Стовпець Лілія Василівна);                                      

- вчителів художньо-естетичних дисциплін, технологій та фізичної  культури

(керівник Стовпець Григорій Михайлович);

- класоводів та класних керівників

(керівник Стасюк Вікторія Вікторівна).

Протягом останніх років школа ефективно працює над впровадженням інноваційних методик навчання та виховання на основі компетентнісного підходу, а саме технологій створення ситуації успіху, критичного мислення, інтерактивних технологій, методу проектів. Педагоги працювали над вирішенням проблем спрямованості освітнього процесу на використання інноваційних технологій, розвиток пізнавальної активності учнів, формування особистості учня, його життєвих та навчальних компетентностей, розвиток творчих здібностей, підготовка учнів до ДПА та ЗНО.

У своїй роботі вчителі використовували такі форми роботи як взаємовідвідування уроків, майстер-класи, творчі звіти, консультації, поєднували групові та індивідуальні форми роботи.

Виявляючи творчі нахили школярів, створюючи умови для їх самореалізації, залучаючи учнів до позакласної роботи, були проведені предметні тижні: зарубіжної  літератури ,  тиждень англійської мови, тиждень правознавства, тиждень математики.

Аналіз роботи свідчить, що за минулий навчальний рік значно підвищився науково-теоретичний та методичний рівень викладання навчальних предметів, посилилась увага до пошуків інтеграції предметів, модернізації форм, методів і засобів проведення уроку.

Методична робота сприяла взаємному збагаченню членів педагогічного колективу педагогічними знахідками, спонукала кожного вчителя до підвищення свого фахового рівня, дала змогу молодим учителям вчитися педагогічної майстерності у старших і досвідченіших колег, забезпечувала підтримання в педагогічному колективі духу творчості, прагнення до пошуку. Використання інноваційних технологій у процесі вивчення різних предметів у школі дало змогу покращити зміст навчання, вдосконалити методи і форми навчання, активізувати та індивідуалізувати його.

Значну роль в організації шкільної методичної роботи відіграє педагогічна рада, на засіданнях якої розглядаються питання планування і режиму роботи закладу, стан та ефективність викладання предметів, виховної роботи, переведення учнів до наступних класів та видача документів про освіту, проведення ДПА, впровадження перспективного педагогічного досвіду і ін.

Отже, план заходів щодо організації методичної роботи в школі протягом 2021-2022 навчального року був виконаний.

5. НАВЧАЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

На сучасному етапі головним завданням нашого закладу є підвищення якості освіти через упровадження інновацій, сучасних підходів до оцінювання, зокрема формувальне оцінювання, само-  та взаємооцінювання, дотримання основних принципів НУШ – дитиноцентризму, педагогіки партнерства, інтеграції предметів.

    За останні три роки  контингент учнів у нашій школі перебуває в межах 95-101 учнів. На даний час до 1 класу зараховано 7 дітей. На 2022-2023 навчальний рік передбачається лише дві дитини.

У зв’язку із запровадженням  карантинних обмежень та воєнного стану, цей навчальний рік був особливим і в організації, і в проведенні освітнього процесу. Навчання проходило як очно так і з використанням дистанційних форм. Варто зазначити, що майже три останніх місяці всі навчальні заняття проходили за розкладом в синхронному режимі з використанням платформи GoogleMeet. Дистанційним навчанням було охоплено 100 % учнів, з яких 100% працювали онлайн.

У 2021-2022 н.р. навчалося  101 учень, з яких атестовано 82 учні.

Середній кількісний показник рівня навчальних досягнень такий:

  Високий  рівень -  3 учні (3,6%)

  Достатній рівень - 19 учнів (23 %)

       Середній рівень – 42 учні (51%).

       Низький рівень - 12 учнів  (22,4 %).

     Моніторинг результативності навчальних досягнень учнів школи:

Середній якісний показник навчальних досягнень по закладу становить 34%.

У школі І ступеня навчається 39 учнів, з яких 20 учнів атестуються. Якщо аналізувати по ступенях навчання , то результати будуть такими:

    - Високий  рівень -  2 учні (10 %);

    - Достатній рівень - 8 учнів (40 %);

         - Середній рівень – 8 учнів (40 %);

         - Низький рівень - 2 учні (10 %).

Успішність становить – 90%, конструктивний рівень навчальних  досягнень – 50 % . 

      Результативність навчальних досягнень учнів початкової школи :

Другий ступінь нараховує  54 учні 5-9 класів.

  - Високий  рівень -  1 учень (1,8 %);

  - Достатній рівень - 16 учнів (29,6 %);

       - Середній рівень – 27 учнів (50 %);

       - Низький рівень - 10 учні (18,6 %).

Таким чином, рівень конструктивних знань  по 5-9 класах  становить – 31,4%, успішність – 81,4 %.

Навчальні досягнення учнів основної школи

   Учнів школи   ІІІ ступеня – 8. 

    Високий  рівень -  0 учнів (0 %)

    Достатній рівень - 1учень (12,5 %)

    Середній рівень – 7 учнів (87,5 %)

    Низький рівень - 0 учнів (0 %)

Отже, конструктивний рівень навчальних досягнень по старшій школі становить  - 12,5%, а успішність – 100 %.

    Навчальні досягнення учнів старшої школи :

Цього року школу закінчили з високими балами і нагороджені Похвальним листом «За високі досягнення у навчанні»  учениця 3 класу Левчук Ольга , учень 4 класу Братчук Максим та учень 6 класу Дмитрик Андрій.

Відповідно до навчального плану роботи школи за рахунок варіативної складової було 14 годин.

У 1-4 класах використано 4 години –3 години на  вивчення математики у 2-4 класах та 1 година на підсилення української мови в 1 класі.

Особлива увага приділяється вивченню учнями української мови як державної. Головним завданням є підготовка мовно-грамотної людини з високим рівнем комунікативної компетентності. Тому за рахунок варіативної складової збільшено кількість годин на вивчення української мови 5,7,8,9,10 класах по 1 год.- всього 5 год.

Враховуючи те, що більшість учнів обирають для складання ЗНО історію України, і з метою формування інтересу до вивчення історії свого народу, було виділено додаткові  години на вивчення  з історії України  по 0,5 год. у 5,7,8 та 9 класах ( всього 2 год.)

У 10 класі виділено по 1  годині для вивчення  математики з метою якісної підготовки до ДПА у формі ЗНО, яке з 2021року стає обов’язковим, зарубіжної літератури та факультативного курсу «Захисти себе від ВІЛ»( всього 3 год.)

Організовано  роботу 2 гуртків, до участі в яких залучено 51 школярі: гурток аплікації «Забава» (І-група 15 учні та ІІ-група 12 учні) та спортивний гурток (24 учні).

6. Обдарована дитина

        Педагогічний колектив школи упродовж  року  проводив роботу,  спрямовану на   розвиток в учнів інтересу до знань та  формування творчої особистості через:

-  використання інформаційних технологій, методу проектів, моделювання педагогічних ситуацій;      

-виховання компетентної особистості учня для життя в інформаційному суспільстві;    

- поєднання всіх видів діяльності учнів та вчителів для розвитку спільної творчості;    

-  формування в учнів стійких мотиваційних установок і  застосування набутих знань;   

-  організації самоосвітньої діяльності, науково-дослідницької роботи вчителів;    

- впровадження  принципу органічного взаємозв’язку навчання та розвитку обдарованих дітей.

 Відповідно до Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», на виконання Обласної цільової програми роботи з обдарованою молоддю на 2018-2022 роки було затверджено план роботи з обдарованими дітьми,  за яким  створювалися умови для пошуку, розвитку й педагогічної підтримки талановитих дітей та підлітків,  стимулювалося творче самовдосконалення учнів, самореалізація у сучасному суспільстві. Для реалізації шкільної програми з питань роботи зі здібною та обдарованою молоддю в школі створена певна система роботи:  щорічно оновлюється банк даних про обдарованих дітей, з варіативної частини виділені додаткові години  для підсилення української мови, історії, на факультативи, гуртки.

У жовтні  відбувся  шкільний етап олімпіад з базових дисциплін, в яких взяли участь  52 учні, що становить  88% від учнів 5-11 класів.

У кожному класі  виділилась певна частина учнів, які прийняли участь майже в усіх олімпіадах, зайнявши при цьому більшу частину призових місць.

У 7 класі Яцій А. зайняла 1 перше місце, одне друге та два третіх місця, Зібровська К. – два других, Савчук С. – 2 других та два третіх місця.

 У 8 класі Кроповенська Я. та Уляновська М. зайняли по 3 перших та по два других призових місця,Ляхович Д. – 2 перших, 1 друге та 2 третіх місця,Зуграва А. – 1 перше та 1 третє місце.

У 9 класі Гаврилюк Д. зайняла 3 перших, 1 друге та  2 третіх місця, Зуграва Н. – 1 перше та 3 других, Сафронова К.- 1 перше, 2 других та 1  третє місця

У 10 класі Пітік С. зайняв 1 перше, 1 друге та 2 третіх місця, Мороз Р. -2 других та 2 третіх місця.

У ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад у 2021-2022 навчальному році 11 учнів школи взяли участь у 8 предметних олімпіадах.

За результатами районних олімпіад здобули призові місця:

9 клас: Гаврилюк Д.А. – 1 місце з географії;

9 клас: Тітаренко М.В. – 1 місце з трудового навчання;

9 клас: Скупий М.В – 2 місце з трудового навчання;

10 клас: Пітік С.Р. – 3 місце з біології.

Окрім того, учні 9 класу Гаврилюк Д. та Тітаренко М. отримали грошову винагороду в сумі 500 грн. за зайняте І місце в районному етапі шкільних олімпіад.

Відповідно до Положення про Міжнародний конкурс з української мови, затвердженого наказом Міністерства освіти і  науки України від 13.03.2008 року та наказу по Яланецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів «Про проведення ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика» було проведено перший етап конкурсу серед учнів 3-11 класів.

В конкурсі взяли участь 38 учнів, що становить 47,5 % від учнів 3-11 класів.

В 3 класі І місце зайняла  Левчук О., друге – Кушнір М. та третє – Поважнюк Т.

В 4 класі І місце зайняв Братчук М., друге – Одайник А. та третє розділили між собою – Шклярук С. та Мельник Д.

В 5 класі І місце зайняв Почтар С., друге – Патран М.

В 7 класі І місце зайняла Савчук К., друге – Бородай К, третє – Малай А.

В 8 класі І місце зайняла Ляхович Д., друге – Уляновська М.

В 9 класі І місце зайняла Зуграва Н., друге – Сафронова К., третє - Гаврилюк Д.

Також було проведено І етап ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка у 2021-2022 навчальному році серед учнів 5-11 класів. У конкурсі взяли участь 28 учнів, що становить 46 % від учнів 5-11 класів.

Аналізуючи позакласну участь учнів в Конкурсі ,  слід відмітити, що найактивнішими були учні  5 та  7 класів.

В 5 класі І місце зайняв Александров О., друге – Патран М., третє місце – Почтар С.

В 7 класі І місце зайняла Зібровська К., третє – Яцій А.

В 8 класі ІІ місце зайняла Сокирба К., третє – Ляхович Д.

В 9 класі ІІІ місце зайняв Тітаренко М.

7. ВИХОВНА ТА ПОЗАКЛАСНА РОБОТА

Мета та завдання виховної роботи

Школа XXI століття - це відкрита освітня система, спрямована на розвиток, навчання і виховання дитини, як успішного суб’єкта особистісного життя, відповідального патріота – громадянина і компетентного професіонала. Власне, ця стратегія й спонукає сучасні заклади освіти до активного пошуку концепцій, програм, модулів, технологій, які б могли оптимально задовольнили потреби і вимоги суспільства щодо виконання школою основної місіїзабезпечення благополуччя дитини через створення безпечного середовища для її фізичного, духовного, морального здоров’я.

Основна мета у вихованні здобувачів освіти у 2021-2022 навчальному році - формування громадянина, патріота, інтелектуально розвиненої, духовно і морально зрілої особистості, готової протистояти ворогам Батьківщини та асоціальним впливам, вміння вирішувати особисті проблеми, творити себе і оточуючий світ.

У роботі з учнями педагоги закладу опиралися на нормативну базу виховання, а саме на Конституцію України, Конвенцію ООН про права дитини, Закони України «Про освіту», «Про охорону дитинства», «Про інноваційну діяльність», «Про Загальнодержавну програму адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу», «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально-виховного процесу», «Про пріоритетні напрями інноваційної діяльності в Україні», «Про протидію торгівлі людьми», «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті», «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років», «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», «Про запобігання та протидію домашньому насильству», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», «Про молодіжні та дитячі громадські організації», Указу Президента «Про Національну стратегію розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у новій українській школі. А також на: Концепцію Нової української школи, Концепцію Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на 2020–2025 роки, Стратегію національно-патріотичного виховання на період до 2025 року, Загальнодержавну програму «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на період до 2021р.», Концепцію формування у підлітків національно-культурної ідентичності у загальноосвітніх навчальних закладах (2017), методичні рекомендації щодо деяких питань організації виховного процесу у 2021/2022 н.р. щодо формування у дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок (від 16.07.2021 №1/9-362).

Протягом 2021/2022 н.р. року питання щодо створення безпечного і здорового освітнього середовища здійснювались у відповідності до наступних основних орієнтирів виховання:

ціннісне ставлення до суспільства та  держави;

• ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей ;

• ціннісне ставлення до культури та мистецтва;

• ціннісне ставлення до себе;

• ціннісне ставлення до праці, профорієнтаційне виховання;

• ціннісне ставлення до природи;

• превентивне виховання.

У програмі «Нова українська школа» у поступі до цінностей» зазначається, що за Державним стандартом базової, повної загальної середньої освіти, компетентність – це готовність і здатність особистості чинити морально на основі цінностей, світоглядних орієнтирів: усвідомлювати необхідність моральної поведінки, уміти обґрунтовувати і цивілізовано відстоювати свою позицію, приймати зважені моральні рішення, виявляти відповідальність, брати на себе обов’язки та протистояти аморальним впливам.

Отже, формування ключових компетентностей та практично- перетворювальних здатностей особистості учня у повній мірі залежить від професійного використання педагогом ціннісно-орієнтованого потенціалу виховання.

Оскільки основна потреба дитини в убезпеченні і захищеності, то архіважливо, щоб усе життя школи було організовано за моделлю поваги до прав зростаючої людини. Має бути чітко визначений алгоритм здоров’язбережної, правозахисної діяльності закладу освіти і, зокрема, класного керівника.

Серед основних завдань — впровадження інноваційних технологій у процес формування патріотичних почуттів, громадянських та соціальних компетентностей дітей та учнівської молоді; організація національної системи виховання у контексті рефлексії 30-річного шляху гідності та патріотизму українців; поважне ставлення до державної мови та державних символів України, дбайливого ставлення до національних, історичних, культурних цінностей, традицій і надбань Українського народу; розвиток в учнів усвідомленої потреби в дотриманні Конституції України та законів України, нетерпимості до проявів корупції та хабарництва, усвідомленого обов’язку захищати суверенітет і територіальну цілісність України; вироблення навичок здорового способу життя, екологічної культури і дбайливого ставлення до довкілля; прагнення до взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами; формування демократичної культури, толерантного ставлення дітей і молоді до культурного плюралізму, цінностей інших народів та національних меншин.

Для забезпечення успішної реалізації виховних завдань, педагогічний  колектив закладу спрямовував свої зусилля на: реалізацію законодавчо-правових документів,   положень   Концепції «Нова українська школа» щодо модернізації освіти, компетентнісного та особистісно орієнтованих підходів до формування особистості учня; оновлення виховних технологічних механізмів та здійснення системно-функціонального підходу; створення програмно-методичних комплексів реалізації завдань щодо підвищення рівня вихованості учнів, їх медіаграмотності та медіазахищеності; створення тематичних кейсів, портфоліо, інформаційних та діагностичних банків матеріалів; сприяння набуттю дітьми патріотичного досвіду на основі готовності до участі в процесах державотворення, уміння визначати форми та способи своєї участі в життєдіяльності громадянського суспільства, спілкуватися з соціальними інститутами, органами влади, спроможності дотримуватись законів та захищати права людини, готовності взяти на себе відповідальність, здатності розв’язувати конфлікти відповідно до демократичних принципів.

Форми і методи виховної діяльності, за якими здійснювалася організація виховної роботи в закладі

В закладі існує певна система виховної роботи. Всі компоненти системи підлягають певним цілям і забезпечують у процесі свого функціонування досягнення заданого результату - певних меж розвитку і моральних якостей особистості.

У виховній роботі використовувались такі форми та методи:

- з молодшими учнями: тематичні виховні години, дискусії та диспути з актуальних для учнів питань і проблем; тренінги і міні-тренінги з використанням інтерактивних методів роботи; тренінг групової взаємодії, ігрова діяльність (ситуаційно-рольова гра, сюжетно-рольова гра, гра-драматизація, гра-бесіда, гра-мандрівка, ігрова вправа), інсценування, екскурсія, колажі, колективне творче панно, етична бесіда, тематичний зошит, ранок, свято, усний журнал, колективні творчі справи, оформлення альбому, on-line подорож, конкурси, школа ввічливості, демонстрація, презентація, розповідь, моделювання, вікторина, виставка малюнків, виставка-ярмарок, добродійна акція, хвилини з мистецтвом, година спостереження, година милування, спортивні змагання, козацькі забави, ведення літопису класного колективу, веселі старти, естафети, догляд за рослинами і тваринами інші види педагогічної анімації, гуртки дитячої творчості;

- з дітьми підліткового віку: тренінги і міні-тренінги, виховні години, класні збори, лекція, зустрічі, фестивалі, вечори, змагання (квести, ярмарок солідарності, конкурси, конкурс-ярмарок, вікторина, виставка-конкурс, турнір, веселі старти та естафети, конкурс-інсценізація) ігрова діяльність (гра-експрес, рольова гра, інтелектуальна гра, колективне ігрове спілкування, пошукова гра), брейн-ринги, метод тестування, метод «П’ять «чому»?», метод «Що буде, якщо...», метод різнонаукового бачення, прийом «Лінія цінностей», колективні творчі справи (КТС) (раптівка, жива газета, випуск газети, свято-презентація, усний журнал та інше), проектна діяльність, школа етикету, ведення літопису класного колективу, фестиваль, спартакіада, колаж, акція (милосердя, благодійна, екологічна та інші), екологічна стежка, виставка творчих робіт, трудовий десант, родинне свято тощо;

- зі старшокласниками: тренінги, майстер-класи, презентації, проектна діяльність, тематичні виховні години.  Основні методи: інтерактивні (рольові ігри, інтелектуальні аукціони, «мозкові атаки», вправи (усні, письмові, графічні), вправляння, метод аналізу соціальних ситуацій, кейс-стаді, створення ситуацій успіху, діалог, методика колективних творчих справ, доброчинні акції, учнівські доброчинні проекти, раптівки (флешмоби), форуми, скайп-конференції, онлайн-спілкування, майстер-класи та інше.

Форми і методи роботи творчо доповнювались і наповнювались змістом, актуальним до потреб вікового і морально-духовного розвитку дитини, з урахуванням її індивідуальних особливостей.

Виховну роботу спрямовували на зменшення правопорушень, усвідомлення негативних вчинків та бажання дотримуватись і виконувати загальноприйняті норми поведінки у суспільстві.

Основним завданням педагогів було сприяти інтелектуальному, фізичному розвитку школярів, формувати мотиваційну сферу особистостей дітей. Педагоги школи працювали над створенням необхідних умов для організації різноманітної творчої діяльності дітей, збереження та зміцнення  здоров’я вихованців, створення сприятливого етично-психологічного клімату, здорових  міжособистісних відносин в учнівському колективі, самоутвердження кожного учня.

Основні виховні заходи

На початку нового навчального року у кожному класі класоводами та класними керівниками було оформлено куточки Державної символіки, де учні мають змогу ознайомитися з державними на народними символами України – Гербом, Прапором, Гімном та історією 30-ліття незалежності України.

1 вересня проведено святкові заходи до Дня знань для першокласників та Перший урок для здобувачів освіти 2-11 класів «Україна#30uа: життя у мрії».

Також у зв’язку з запровадженням адаптивного карантину 1 вересня в закладі були проведені бесіди щодо затвердженого Регламенту організації освітнього процесу в ЗО в умовах адаптивного карантину в 2021/2022 навчальному році та Алгоритм дій діяльності закладу в залежності від карантинної зони. Відповідно до затверджених документів класоводами та класними керівниками для усіх здобувачів освіти закладу був повторно проведений інструктаж з ОП та БЖД про дотримання учнями обмежень задля запобігання поширенню ГРВІ СОⅤІⅮ-19, спричиненої короновірусом SARS- СОⅤІⅮ- 2 та Інструктаж щодо профілактики захворювання на  СОⅤІⅮ-19, а також поновлені санітарні куточки «СТОП СОⅤІⅮ-19!» у кожному класі та інформаційний стенд «Зупинимо СОⅤІⅮ-19 разом» у фойє закладу.

До дня читання книг, для учнів 5 класу, бібліотекаром був проведений бібліотечний урок «Мандрівка книжковим містом», а до Міжнародного дня грамотності – тематичне інформування «Грамотність – запорука успіху людини» для учнів середніх класів та написання старшокласниками навчальних диктантів разом з вчителями-філологами. Також вчителями іноземних мов, до Європейського дня мов, були проведені  віртуальні подорожі до країн мов, які вивчаються в закладі.

Вчителями правознавства та громадянської освіти для старшокласників були проведені обговорення та практичні заняття до Всесвітнього дня боротьби з тероризмом та до Дня демократії.

Тиждень спорту, присвячений Дню фізкультурника, пройшов з 10.09. по 14.09 2021 року.  Протягом тижня вчитель фізкультури Боднар О.Б., класоводи 1 – 4 класів Павлишена Т.В., Біжан Н.Д., Уляновська О. В.Сафронова Л.А.  проводили різні спортивні змагання, „Веселі старти”, вікторини на спортивну тематику.

  Вже стало традицією  в нашій школі у вересні місяці кожного року проводити свято квітів та виставку «Дари осені».  Цього навчального року  це свято було проведено в рамках Декади  художньо – естетичного виховання „Осінніх фарб буяння”. Під час Декади  було проведено виставку квіткових композицій «Хай сонце і квіти всміхаються дітям»,  тематичну виховну годину для учнів молодших класів „Свято осінніх квітів”, свято  осінніх фантазій «Щедрі дари осені» та молодіжний вечір відпочинку „Квітковий бал”.

В рамках  виставки квіткових композицій «Хай сонце і квіти всміхаються дітям» перед учнями 1–11 класів було поставлено завдання представити не просто квіти у вазах з надписами, а квіткові композиції. На жаль, не всі класи справилися із цим завданням.

В рамках Декади була також проведена виставка «Щедрі дари осені». Це виставка композицій із різних овочів, фруктів. Слід сказати, що до цієї виставки учні підготувалися набагато краще, ніж до виставки квітів. Столики кожного класу були заставлені різними композиціями, , чудернацькими  витворами природи.

13 жовтня наша школа святкувала День громадської  організації „Яланецькі козаки”. Свято Покрови - покровительки козаків,  стало в школі справжнім святом. Почалося свято лінійкою, на якій учнів 3 класу ( класовод  Уляновська О.В.) прийняли у козачата. Діти підготувалися дуже гарно, за що їм подякували шкільний отаман  Маланчук  Роман та директор школи  Стадченко Л.А. В ході свята діти у віршованій формі розповіли про історію українського козацтва, зачитали правила козачат. Після того, як школярі проговорили клятву козачат, шкільний отаман  Маланчук Роман  прийняв їх у козачата.

Далі учні 1 – 4 класів біля школи проводили „Веселі старти”. Проводили їх класоводи 1 – 4 класів Уляновська О. В., Павлишена Т.В. та Біжан Н.Д.

Учні 5 – 11 класів ходили  в ліс, де провели  спортивні змагання, конкурси на краще приготування юшки, побудову куреня, виконання пісень. 

18  жовтня з учнями  6 – 11 класів психолог  Александрова О.А. провела   бесіду „Що маю знати, щоб зберегти своє здоров’я» ”, а 19  жовтня соціальний педагог  Стасюк С.М. провела годину спілкування з учнями 5 – 11 класів „Право і справедливість”.

У жовтні Україна святкувала  річницю визволення від фашистських загарбників. З цієї нагоди  для учнів 1 – 4 класів було проведено годину спілкування „Тих днів не змовкне слава”. Годину спілкування провела педагог – організатор Сафронова Л.А. Мета виховного заходу – ознайомити учнів з подвигом українського народу у Великій Вітчизняній війні, виховувати гордість за минуле своєї країни.

У 5 – 7 класах класні керівники провели бесіди з учнями на тему „Дорога до безсмертя”, а для учнів 8 – 11 класів  бесіду „Вічно жива пам’ять”.

У шкільній бібліотеці діяла виставка художньої літератури „Героям Великої Вітчизняної присвячується...”, також був випуск класних стіннівок „Осінь визволення”.

На жаль, ветеранів  Великої Вітчизняної війни в нашому селі вже не залишилось.

2  листопада 2021 року класоводи та класні керівники провели Єдиний урок гендерної рівності.

11 листопада педагог – організатор Сафронова Л.А. провела  відкриту виховну годину до Дня писемності і мови.

12 листопада була проведена лінійка пам’яті Віктора Саванчука з нагоди його дня народження.

19  листопада  практичний психолог Александрова О.В. провела   круглий стіл з дітьми  5 – 11 класів „Відповідальність і вік», 26   листопада провів бесіду з учнями 6 – 11 класів „Про ВІЛ/СНІД: вкотре і  відверто ”.

21 листопада відбулася виховна година до річниці революції гідності. Її підготувала педагог – організатор Сафронова  Л.А.

Година скорботи „Такого ще земля не знала…», присвячена пам’яті жертв голодомору в Україні, відбулася 24 листопада.

З 25 листопада по 10 грудня  в школі пройшла акція «16 днів проти насильства». Для учнів було проведено дебати «Що таке толерантність?», виховна година «Насильству  - НІ!».

2 грудня  соціальний педагог Стасюк С.М. провела усний журнал «СНІД – виклик людству».

8 грудня відбулася бесіда з учнями „Ти і закон”.

6 грудня відбулася виховна година до Дня збройних сил України Підготували захід учні 9 класу (Постолатій С.В.)

13 грудня  було проведено годину спілкування «Шлях до успіху».

До Дня української хустки в школі пройшов фото – квест «Українки і хустина». Наш заклад взяв участь і  переміг у фотоконкурсі «Українки і хустина», яке проводило керівництво ПрАТ  «Поділля».

 Велика роботу  в нашій школі приділяється правовиховній роботі. Згідно плану проведення предметних тижнів з 10 по 17 грудня 2021 року в школі проходив тиждень правознавства. Вчителем правознавства Стовпцем Г.М. було розроблено комплекс заходів на кожен день, які відповідали віковим особливостям та навчальним можливостям учнів, були цікавими та сприяли розвитку пізнавальної активності та правових знань учнів.   

19 грудня для учнів 1 – 4 класів був проведений квест «Іде Святий Миколай».

В останній тиждень І семестру  в школі пройшла новорічна виставка.   

Закінчився І семестр святкуванням Нового року. 24 грудня відбулися новорічні ранки для учнів 1 – 4 та 5 – 6 класів. У підготовці до новорічних свят взяли активну участь класоводи, педагог – організатор Сафронова Л.А.

За І семестр класоводи та класні керівники провели відкриті виховні години:

1 клас (Павлишена Т.В. та Мороз Л.І.) – «Свято осені»,

3 клас (Уляновська О.В.) – «Посвята в козачата»,

8 клас ( Стовпець Л.В.) – виховна година «Тепло батьківського хліба»;

9 клас ( Постолатій С.В.) -  виховна година до Дня збройних сил України.

До підготовки виховних заходів класоводи та класні керівники разом зі своїми учнями поставилися відповідально, заходи були цікаві та змістовні. Велику допомогу у підготовці надавала педагог – організатор Сафронова Л.А.                                                                                                                                  

Новий 2022 рік розпочався святкуванням Різдва.

21 січня педагог – організатор провела лінійку до Дня Соблорності України  «Хай квітне наша Україна !».

14 лютого відбулися заходи до дня пам’яті героїв – афганців  «Афганістан- ти серця мого біль» . 17 лютого відзначення пам’яті Небесної сотні. 21 лютого  урок рідної мови «Мова чиста як сльоза» (з вчителями-філологами) до Міжнародного дня рідної мови.

Виховна робота під час дистанційного навчання

Дистанційне навчання – форма організації і реалізації освітнього процесу, за якою його учасники (об’єкт і суб’єкт навчання) здійснюють навчальну взаємодію принципово і переважно екстериторіально (тобто, на відстані, яка не дозволяє і не передбачає безпосередню навчальну взаємодію учасників віч-на-віч, інакше, коли учасники територіально знаходяться поза межами можливої безпосередньої навчальної взаємодії і коли у процесі навчання їх особиста присутність у певних навчальних приміщеннях навчального закладу не є обов’язковою).Наш заклад на дистанційному навчанні був з 25.01 по 04.02. 2022 року.

Для ефективної організації навчання здобувачів освіти нашого закладу освіти  в умовах обмеження освітнього  процесу ми затвердили Положення про дистанційне навчання, в якому ми рекомендували використовувати форми дистанційного навчання і виховання (організація та реалізація освітнього процесу, за якого його учасники (об’єкт і суб’єкт навчання) здійснюють навчальну взаємодію екстериторіально за допомогою різних інструментів: електронної пошти, Viber, блогів, форумів, чатів, відео уроків, веб-сервісів, електронних, інтерактивних, мультимедійних, підручників, посібників, віртуальних екскурсій, гіпермаркетів знань, студій онлайн-освіти Educational, тесторіумів, відеоконференцій тощо.

Інструменти які ми використовували для спілкування у дистанційному навчанні і вихованні - електронна пошта, форум, чат, відеоконференція, блог, середовище Classroom, соціальні мережі, Viber, Інтернет-навчання. Було організуване щоденне навчальне спілкування з учнями, здійснено індивідуальну допомогу учням через телефонний звʼязок, мобільні додатки, а завдання учням надавалися на шкільному сайті, у групі на Facebook, у Viber тощо у відповідності до розкладу навчальних занять.

Під час впровадження в закладі дистанційної форми навчання, в першу чергу, були опрацьовані нормативно-правові документів (листи, накази МОН, відділу освіти, розпорядження сільського голови) та інструктивно-методичні матеріалами на період дистанційного навчання.

Під час дистанційного навчання проводились відповідні заходи:

  • онлайн-співпраця з батьківським комітетом з питань організації контролю за виконанням учнями завдань дистанційного навчання;
  • онлайн-бесіди та планування роботи Козацької ради закладу;
  • онлайн-фотофлешмоб #Дистанційка_З_Користю»;
  • онлайн-практичні заняття (разом з вчителями інформатики) до Дня безпечного Інтернету;
  • онлайн-консультації для учнів з питань поширення фейкової інформації;

Під час дистанційного навчання були виготовлені матеріали для усіх учасників освітнього процесу «Як захистити себе від короновірусу», «Не_Безпечний Інтернет», «Фейки/Факти» та розповсюджені за допомогою соціальних мереж/мобільних додатків.

Виховна робота в умовах воєнного стану

На жаль, з 24 лютого 2022 року заклад  був вимушений знову перейти на дистанційне навчання. Указами Президента України №64/2022 від 24 лютого та № 133/2022 від 14 березня 2022 року у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України введено воєнний стан строком на 30 діб з продовженням його дії на наступні 30 діб. Воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності, територіальній цілісності.

Організація освітнього процесу в умовах воєнного стану потребує іншого змісту та підходів до проведення виховної роботи. Основним цільовим напрямом має стати забезпечення безпекової складової здоров'я особистості, забезпечення її фізичного, психічного, соціального і духовного благополуччя. Виходячи з цього основні напрямки та завдання виховної роботи класних керівників –

  • надання здобувачам освіти базових знань з основ безпеки та формування поведінки правильних безпекових дій в умовах воєнного стану, навчити правилам збереження здоров’я, життя свого, оточуючих в разі бойових дій;
  • надання психологічної підтримки, забезпечення психолого-педагогічного супроводу емоційно вразливих категорій осіб;
  • формування рис і якостей «українця-переможця» у війні російської федерації проти України, моральна стійкість, витримка, сила волі і твердість духу, протидія ворожій пропаганді, віра в перемогу, підтримання власного емоційного ресурсу, здатність та вміння протистояти негативним емоціям, стресу, тривозі, почуттю небезпеки, співчуття, милосердя, взаємодопомога, волонтерство, відчуття себе громадянином.

Проведені інструктажі та бесіди з безпеки життєдіяльності на яких розглядалися питання – що таке «воєнний стан», «надзвичайна ситуація», «евакуація», «хімічна атака», «тривожна валіза» (як підготувати, що покласти); правила поведінки в надзвичайній ситуації воєнного характеру, як діяти під час сигналу «повітряна тривога», під час онлайн-уроків, якщо вмикається сигнал «повітряна тривога»; правила спілкування в соціальних мережах в умовах воєнного стану; як реагувати на інформацію, яка несе загрозу для України (не фотографувати місцевість, не публікувати, не репостити інформацію, яка містить фото з координатами інфраструктури населеного пункту, розташування ЗСУ тощо); правила поведінки з підозрілим або вибухонебезпечним предметом; правила поведінки під час обстрілів стрілецькою зброєю, артобстрілах, артилерійських обстрілів системами залпового вогню; правила поводження у разі виявлення диверсантів; ПДМД та домашня медична аптечка (що має бути).

Для класних керівників були проведені онлайн-консультації - «Як заспокоїти дітей під час війни», «Як допомогти собі та ближнім у разі тривоги і паніки», «Як отримувати достовірну інформацію з офіційних каналів» та онлайн-наради щодо роботи в учнівських колективах з  новоприбулими учнями (переселенцями).

Проте, не зважаючи на непрості умови праці під час воєнного стану, класні керівники та класоводи закладу разом з вчителями-предметниками змогли провести ряд заходів для учнів початкових та середніх класів:

  • онлайн-вікторина «Перната родина» для учнів 1-4 класів до Міжнародного дня птахів;
  • онлайн-майстер-клас «Виготовляємо шпаківню та синичник» (для учнів 6-8 класів);
  • онлайн-руханка «Будьмо здоровими!» (для учнів 1-11 класів) до Всесвітнього дня здоров’я;
  • онлайн-екскурсія «Пам’ятай історію нашого краю» для учнів 5-9 класів до Дня пам’яток історії та культури;
  • онлайн-ЗD-віртуальний тур музеєм Чорнобиля «На Чорнобиль журавлі летіли» (для учнів 6-10 класів) до Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф;
  • онлайн-конкурс малюнків «Охорона праці очима дітей» (для учнів 1-7 класів) до Всесвітнього дня охорони праці;
  • онлайн-перегляд відеоматеріалів «Безпека праці – запорука безпечного життя» (для учнів 4-6 класів) до Всесвітнього дня охорони праці;
  • онлайн-естафета пам’яті «Пам’ятаємо. Перемагаємо», для учнів закладу, до днiв пам'ятi та примирення, присвячених пам'ятi жертв Другої свiтової війни; 
  • онлайн-урок  «Мандруємо Європою» (для учнів 3-10 класів) до Дня Європи в Україні;
  • онлайн-фотоколаж «Я іду по світу в вишиванці» для усіх учасників освітнього процесу;
  • онлаонлайн-лекція «Електронні сигарети і кальян: міфи і реальність» (для учнів 6-8 класів) до Всесвiтнього дня боротьби з тютюнопалiнням.

Класні керівники та класоводи приділяють належну увагу збереженню життя і здоров’я учнів. Протягом 2021-2022 н.р. проведені інструктажі та бесіди з безпеки життєдіяльності: з правил поведінки під час освітнього процесу: під час уроків, перерв, в їдальні, на подвір’ї, в спортзалах та на спортмайданчиках; з правил дорожнього руху, попередження дорожньо-транспортних пригод; з правил поводження з електро- та газоприладами, вибухонебезпечними предметами; протипожежної безпеки; правил поведінки на воді, у лісі, вдома; з профілактики гострих кишкових, вірусних респіраторних інфекцій; про правила поведінки під час канікул.

В закладі проводилась активна робота з профілактики шкідливих звичок, попередження тютюнопаління та вживання алкогольних напоїв, наркотичних та психотропних речовин: проводилась лекційна робота (он-лайн) з медичними працівниками, спеціалістами соціально-психологічної служби. Проводились інформаційні заходи з питань захворюваності на ГРВІ, Covid-19, туберкульоз.

Класними керівниками ведеться постійний контроль за навчальними досягненнями  дітей, надається відповідна допомога учням, проводяться онлайн-бесіди-консультації з батьками щодо покращення якості рівня знань та вихованості. Були організовані онлайн-всеобуч для батьків з питань правової освіти населення, виконання батьківських обов’язків, відповідальності за життя та збереження здоров’я дітей, профілактики жорстокого поводження з дітьми та насильства в сім'ї, протидії ксенофобським проявам, профорієнтації, протидії торгівлі людьми, профілактичні індивідуальні бесіди з батьками учнів. Також спільно з соціально-психологічною службою закладу організовано відеозустріч з практичними вправами на теми «Як заспокоїти себе та дітей під час війни» та «Як впоратися з тривожністю та постійними стресами».

Неодноразово відбувалися засідання козацької ради. На цих засіданнях розглядалися питання про відвідування учнями школи, про роботу з учнями, які стоять на шкільному обліку, про організацію святкових лінійок та вечорів відпочинку.         

Робота з соціального захисту учнів у 2021 -2022 навчальному році знайшла відображення у наступних заходах. Систематично здійснювалось оновлення банку даних на дітей пільгового контингенту, зміни до якого вносились кожного разу після зміни у соціальному статусі учнів. На початок І семестру 2021 – 2022  навчального року був оновлений банк даних дітей пільгових категорій та проведено повне обстеження умов їх проживання у сім’ях. Станом на 01.06.2022  року на обліку  перебуває  45  дітей пільгових категорій, з них: 13  дітей із багатодітних родин, 3 дітей-інвалідів, 5 дітей з малозабезпечених сімей, 10  напівсиріт, 7  дітей з неповних сімей, 5 дітей, батьки яких – учасники АТО, дві  дитини під опікою.

 Правове виховання  у 2021 -2022 навчальному році  здійснювалось через викладання курсу правознавства, проведення Тижня правових знань, бесід, під час яких відбувались єдина класна година за темою «Мої права – твої права», конкурс плакатів за темою «Права очима дітей», правовий брейн-ринг «Турнір Феміди», рольова гра «Розслідування ведуть…» тощо. Питання правової відповідальності неповнолітніх та їх батьків розглядались на батьківських зборах, засіданнях Ради з профілактики правопорушень.

Протягом року активно працювала «Школа сприяння здоров‘ю»,  до роботи якої залучаються працівники   місцевої амбулаторії сімейної медицини.

Щорічно проводяться медичні огляди дітей із залученням лікарів-спеціалістів.   На жаль продовжується  спостерігатися тенденція погіршення стану здоров'я дітей: хворобливість, відхилення в роботі внутрішніх органів. Головна причина - зниження рухової активності.

Протягом року рівень вихованості учнів не знизився, не виявлено учнів, схильних до куріння, вживання алкоголю та наркотиків.  

Можна зазначити, що виховна діяльність у школі поряд з позитивними моментами ще має деякі недоліки, над якими потрібно спільно працювати і вчителям, і учням, і батькам. І це нормальний процес, бо, як відомо, світ не стоїть на місці, він постійно змінюється, змінюючи нас і наше ставлення до нього.

Проте поряд із досягнутим існує ряд невирішених проблем: недостатній рівень сформованості патріотизму, культури поведінки учнів вдома, в громадських місцях,  низький рівень сформованості потреби жити в суспільстві за загальноприйнятими нормами, низька культура родинно-сімейних відносин, зростання жорстокості, грубості, неповаги, байдужість батьків до результатів навчання та виховання дітей.         

Виховна робота в закладі чітко спланована та відображена в річному плані роботи закладу та планах роботи класних керівників 1-11 класів. Ці плани охоплюють всі напрямки виховання: національно-патріотичне, правове, моральне, формування здорового способу життя, художньо-естетичне, трудове, екологічне, превентивне та включають у себе календарні, традиційні шкільні свята, заходи, конкурси, фестивалі, турніри, місячники, предметні та тематичні тижні, заходи щодо реалізації програми «НУШ у поступі до цінностей».

Питання про стан виховної роботи в закладі постійно постійно заслуховуються на нарадах при директорові, ЗНВР, ЗВР, педрадах, методоб’єднаннях класоводів та класних керівників, загальношкільних зборах, конференціях, семінарах і відображається у відповідних  наказах, рішеннях, протоколах.

Завдання на 2022-2023 навчальні роки

Серед основних виховних напрямів на 2022-2023 навчальні роки найбільш актуальним має залишитись національно-патріотичне та військове виховання як стрижневе, основоположне, що відповідає як нагальним вимогам і викликам сучасності, так і закладає підвалини для формування свідомості нинішніх і прийдешніх поколінь, які розглядатимуть державу як запоруку власного особистісного розвитку, що спирається на ідеї гуманізму, соціального добробуту, демократії, свободи, толерантності, виваженості, відповідальності, здорового способу життя, готовності до змін. Саме таке виховання передбачає формування патріотичної свідомості, національної гідності; готовності до виконання громадського та конституційного обов’язку щодо захисту національних інтересів України.

Ростити справжнього патріота, громадянина України – це головна мета сучасного освітнього закладу. На реалізацію цієї мети, заклад повинен включити тематичний блок заходів з патріотичного виховання, під час проведення яких учнівський актив братиме безпосередню участь і проявлятиме власну ініціативу.

Робота в цьому напрямку сприяє формуванню в учнів загальнолюдських цінностей, вихованню почуття гордості та вдячності до своєї держави, історії, високого ідеалу служіння народові, готовності до трудового та героїчного подвигу в ім’я процвітання Батьківщини, розуміння героїчного минулого як духовної готовності боротися за славу і честь Батьківщини.

9. Збереження та зміцнення здоров'я учнів та працівників

Медичне обслуговування учнів та працівників закладу освіти організовано відповідно до нормативно-правової бази.  Вчителі щорічно проходять поглиблений медичний огляд. Працівники їдальні проходять медичні огляди два рази на рік. Проходження медичного огляду фіксується в санітарних книжках установленого зразка. Порушень у проходженні медичних оглядів працівниками школи не виявлялося, всі вони вчасно його проходять.

Щорічно діти проходять медичне обстеження, відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у школі формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно до цих списків видається наказ по школі. В класних журналах вклеєний окремий «листок здоров`я», в якому вказані результати медичного обстеження і рекомендації щодо занять на уроках фізичної культури.

Цікавими заходами у школі є проведення традиційного Дня здоров'я, шкільної спартакіади, бесіди з лікарями, показ відеофільмів про шкоду куріння, наркотиків, алкоголю. У планах виховної роботи кожного класного керівника є розділ «заходи по збереженню життя і здоров'я дітей» де запланована певна робота оздоровчого характеру з класом.

10. ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ УЧНІВ У ЗАКЛАДІ освіти

Важливою складовою збереження здоров’я дітей є збалансоване харчування, організації якого у роботі закладу освіти надається великого значення.

Організація харчування учнів закладу регламентується законами України «Про освіту» (ст. 25), «Про загальну середню освіту» (ст. 22), «Про охорону дитинства» (ст. 5), Постановою Кабінету міністрів України від 24.03.2021 р. №305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку».

Харчуванням охоплено 91 дитина, що становить 97 %.  З  них:

- 11 учнів пільгових категорiй, якi мають право на безкоштовне харчування вiдповiдно до чинного законодавства України та вiдповiдних рiшень Томашпільської селищної ради;

- 34 учні  початкової школи (1-4 кл.),  яким  передбачене гаряче харчування за рахунок бюджету Томашпільської селищної ради;

- 46 учнів 5-11 класів  – спонсорські кошти батьків.

Всі діти харчувалися за 20 грн. в день.

Налагоджено контроль за дотриманням на харчоблоці санітарних вимог щодо обладнання, прибирання, миття посуду, видачі готової їжі.

Їдальня в належній кількості забезпечена миючими та дезінфікуючими засобами, проводиться щоденне прибирання з дезінфекцією та генеральне прибирання відповідно до санітарних правил та вимог, посуд миється із застосуванням дозволених миючих засобів.

11. СТАН ОХОРОНИ ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається в діяльності педколективу, як одне з пріоритетних завдань і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу й інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації школи. Наказом по школі призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладі, створено службу з охорони праці, сплановані відповідні заходи.

Своєчасно було складено необхідні акти-дозволи на проведення занять у кабінетах та майстерні.

На початку навчального року, напередодні канікул і святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно мають місце цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. Перед початком навчального року всі учні школи пройшли медичний огляд.

Своєчасно і якісно була проведена підготовка школи до роботи в новому навчальному році та до зими. Упродовж року були проведені профілактичні заходи щодо попередження дитячого травматизму. Перед початком усіх канікул класні керівники проводили інструктажі і бесіди з безпеки життєдіяльності під час канікул. На уроках «Основи здоров’я» відпрацьовано дії в умовах виникнення надзвичайних ситуацій і надання першої допомоги травмованим та потерпілим. Класні керівники провели всі заплановані бесіди та заняття з дітьми з вивчення правил дорожнього руху, правил пожежної безпеки, правил користування природним газом, правил поведінки в громадських місцях та на воді та правила поведінки в умовах воєнного стану. На класних батьківських зборах проводилась роз’яснювальна робота з батьками щодо збереження здоров’я дітей. Упродовж року проводились заняття з евакуації учнів та відпрацювання дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

У закладі освіти є необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, майстерня, спортзал мають необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у приміщеннях школи розміщені стенди на теми безпечної поведінки. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися на нарадах при директорі.

В школі було створено безпечні умови для навчання та виховання учнів. Учасники освітнього процесу в цілому дотримувалися санітарно-гігієнічних вимог та вимог безпеки під час проведення уроків та позакласних заходів.

Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі проводиться на­лежна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання. Тому продовж року у школі не було жодного випадку травматизму учнів.

12. Аналіз матеріально-технічної бази та фінансово-господарської діяльності школи

Будівля школи прийнята в експлуатацію 38 рік тому. Але, незважаючи на її вік і зношеність, адміністрація школи разом із педагогічним колективом, технічним персоналом та батьками постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її в робочому стані. Фінансування потреб школи проводиться за рахунок державної освітньої субвенції та з місцевого бюджету Томашпільської селищної ради Тульчинського району Вінницької області. Протягом навчального року систематично здійснювалася виплата заробітної плати, надбавок, доплат працівникам школи. Все ж повноцінна підготовка нашої школи до нового навчального року стає проблематичною через відсутність 100 % фінансування.

Пам’ятаючи, що естетичне оформлення приміщення, в якому навчаються наші діти, - це вже половина успіху їх у навчанні, педагогічний колектив, технічний персонал у тісній співпраці із батьками доклав чимало зусиль щодо зміцнення матеріально-технічної бази школи, естетичного оформлення класних кімнат, шкільних коридорів, методичного поповнення навчальних кабінетів, пам’ятаючи про те, що навчальний заклад повинен стати школою радості для учня, місцем натхнення для вчителя. 

Отже, пропонуємо вашій увазі аналіз покращення матеріально-технічної бази за 2021/2022 навчальний рік:

Аналіз покращення матеріально-технічної бази

за 2021/2022 навчальний рік:

1. Встановлено паркан, який в першу чергу є безпечний для дітей, а також значно прикрасив територію закладу освіти.

2. За спонсорську допомогу було придбано сушку для посуду у шкільну їдальню.

3. Було придбано за спонсорську допомогу прекрасний посуд для здобувачів освіти у шкільну їдальню.

4. Для закладу освіти було подаровано дуже необхідний подарунок – електричну м'ясорубку з функцією шатківниці.

5. Завдячуючи спонсорам від ПРАТ ПК "Поділля" було придбано та встановлено секційну огорожу для благоустрою шкільного стадіону,

6. Шкільне життя складається з багатьох, на перший погляд, дрібниць. Та саме вони іноді стають головними, коли доводиться розв’язувати ту чи іншу проблему, пов’язану зі збереженням здоров’я учнів.

Ще донедавна вчителі і учні вимушені були користуватися туалетами які знаходилися на вулиці. У теплу пору року це не дуже відчувалося, а коли надворі холоднеча? Адже, щоб відвідати надвірний туалет, потрібно вискочити з теплої школи на холодну вулицю, при цьому усі ризикували отримати застуду.

Внутрішній туалет у школі – це і ознака культури, і дотримання гігієни. Це не чиясь примха, це елементарна вимога часу.

Саме за сприяння Відділу освіти, спорту, культури та туризму Томашпільської селищної ради (начальник Ярош І.І.) розпочалась робота над поліпшенням комфорту в нашому навчальному закладі, а саме - реконструкція внутрішніх шкільних туалетів, а також відбулась часткова заміна радіаторів опалення у туалетах та гардеробній, що в свою чергу дозволило підняти температурні графіки й отримувати тепло у більшій кількості.

Нарешті ми позбулися «зручностей у дворі», а тепла вбиральня втілилась в реальність.

7. У Яланецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів завершився поточний ремонт та підготовка шкільної котельні до осінньо-зимового 2022-2023 опалювального періоду.

У зв'язку із частими поломками застарілих насосів, наш заклад освіти вимушений був декілька разів тимчасово призупиняти навчальний процес у поточному навчальному році. Ось чому, цьогоріч ми поставили собі за мету часткову модернізацію шкільної котельні. І розпочали ми із заміни 2-х старих насосів радянського виробництва (яким уже більше 40 років) на більш сучасні з метою оптимізації їхньої стабільної роботи що дозволить також економити до 30-40% електроенергії. Адже старі насоси вже були давно зношені і потребували заміни років ще так десять назад.

Важливо, що у цей важкий для країни час, наш заклад освіти не залишився наодинці зі своїми проблемами, а спільно з начальником відділу освіти, спорту, культури та туризму Томашпільської селищної ради Ярошем І.І. знайшли шлях вирішення даного непростого завдання. Щиро дякуємо Вам за турботливе ставлення до потреб нашого закладу, постійну підтримку в створенні належних умов для навчання та виховання дітей.

8. Благоустрій території. Школа починається зі шкільного подвір’я, зовнішній вигляд якого повинен надихати, дарувати позитивні емоції, сприяти проведенню вільного часу на свіжому повітрі.

Останнім часом, ми все частіше бачимо дітей, молодих батьків, бабусь та дідусів з онуками, які прогулюються шкільною територією – це є свідченням того, що територія школи приваблює та є тим місцем, де можна відпочивати. Особливо це стосується наших учнів, які вже встигли засумувати за школою під час затяжного дистанційного навчання.

Благоустроєна територія позитивно впливає на виховання та навчання дітей, тому ми вирішили одразу із настанням весни продовжити покращувати територію нашої школи - встановили зручні лавочки, на яких можна відпочивати і готуватися до уроків протягом шкільних перерв, встановили достатню кількість урн для сміття та облаштували дитячий майданчик для найменших діток.

9. Відповідно до Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, у школах має бути забезпечене належне  природне і штучне освітлення, рівні якого мають відповідати вимогам ДБН В.2.5-28:2018 «Природнє і штучне освітлення». Саме це є необхідною умовою збереження загальної та зорової працездатності, попередження розладів зору. Ось чому, ми розпочали заміну старих плафонів на більш сучасні, що дозволило в свою чергу покращити показник природнього освітленості приміщень.

Також школою приділяється достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу. Подвір’я школи завжди прибране, доглянуте. На квітниках щороку висаджуються квіти. Огорожа завжди пофарбована, бордюри побілені. Обслуговуючим персоналом проводиться скошування трави на газонах, винесення і періодичне вивезення сміття з території школи. Завдячуючи підтримці працівників, дякуючи батькам, ми підтримуємо шкільні приміщення, і заклад має більш-менш пристойний вигляд.

13. Робота з батьками та громадськістю у навчальному закладі

Треба зазначити, що без єдності і зусиль сім’ї ефективність виховання, навчання та розвитку учнів буде низькою, адже саме в сім’ї найбільше виховується людина укладом спільного життя, побутом, працею, традиціями, звичаями. Сім’я завжди була і залишається природним середовищем первинної соціалізації дитини, джерелом матеріальної та емоційної підтримки необхідної для розвитку дітей. Єдність сім’ї та школи відіграє важливу роль у вирішенні всебічного розвитку особистості та виховання школярів. Тому тільки при тісній взаємодії у системі «здобувачі освіти – батьки – педагоги» ми зможемо досягнути бажаного результату.

Батьки є соціальним замовником закладу освіти, а тому беруть активну участь у освітньому процесі. Вони є учасниками позакласних заходів, родинних свят. Вони ж приходять на допомогу, коли потрібно вирішити якісь проблеми матеріального чи фінансового плану.

Хочу нагадати, що участь батьків і спонсорів у фінансуванні навчального закладу не суперечить законодавству і передбачена Законом «Про освіту», де визначена система державно-громадського управління навчальними закладами та джерела їх фінансування, оскільки форма власності закладу освіти – комунальна. Я висловлюю велику вдячність усім батькам, головам класних батьківських комітетів, батьківським класним колективам за дієву матеріальну допомогу, вкладену у придбання різних матеріалів.

14. Аналіз виконання завдань, перспективний план розвитку закладу

Аналізуючи виконання перспективного план розвитку та стратегії розвитку закладу на 2021-2022 н.р., поставлені завдання здебільшого виконані.

Зміна типу закладу в 2021-2022 н.р. передбачає кропітку роботу щодо розроблення та затвердження установчих документів: статуту гімнізії, сратегічного плану розвитку закладу на 2021-2026 рр., правил внутрішнього трудового розпорядку тощо.

Стратегічними об’єктами визначено:

- Часткове відновлення цоколю та відмостки будівлі закладу освіти;

- Капітальний ремонт харчоблоку закладу освіти;

- Заміна умивальників;

- Заміна старих батарей на сучасні радіатори;

- Заміни твердопаливних котлів;

- Заміна відкритих плафонів на закриті згідно санітарних вимог;

- Часткова заміна дерев’яних вікон на металопластикові;

- Благоустрій шкільного стадіону (вирівнювання поверхні грунту);

- Благоустрій спортмайданчика та придбання спортивного інвентаря;

- Придбання обладнання та інвентарю для господарчих робіт: мотокоса та бензопила.

Перспективними завданнями є:

- Створення безпечного комфортного освітнього середовища;

- Інноваційна діяльність закладу;

- Дотримання педагогами принципів академічної доброчесності, критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів; 

- Забезпечення якісного виконання Державного стандарту освіти України з усіх предметів для всіх груп учнів;

- Забезпечення результативної участі учнів в обласних олімпіадах та різноманітних конкурсах;

- Покращення та забезпечення результативної участі учнів в обласному етапі конкурсів знавців української мови ім. П. Яцика та учнівської молоді ім. Т. Шевченка;

- Практикувати участь у дистанційних конкурсах та акціях, екскурсій з використанням дистанційних технологій, відповідно до реалій сьогодення;

- Впроваджувати активні, цікаві, новітні форми класних колективних творчих справ, проведення виховних годин (квести, флешмоби, ігри тощо);

- Посилити заходи щодо попередження дитячого травматизму шляхом демонстрації відеороликів, практичного відпрацювання дій в надзвичайних ситуаціях, відповідно до реалій сьогодення;

- Забезпечити дотримання Правил поведінки здобувачів освіти;

- Вдосконалення знань педагогів про засоби та інструментарій дистанційного навчання для подальшого використання під час освітнього процесу;

- Проводити антибулінгову політику закладу освіти;

- Оптимізація системи професійного та особистісного росту педагогічних працівників як необхідної умови сучасних освітніх відносин (створення гнучкої адаптивної системи безперервної освіти педагогів  у процесі їх професійної діяльності; розширення використання педагогами сучасних освітніх технологій в системі основної і додаткової освіти);

- Психологічний супровід дітей з особливими освітніми потребами та їх сімей (при наявності);

- Забезпечення інформаційної відкритості освітнього середовища школи з метою залучення партнерів соціуму для оновлення інфраструктури і змісту освітнього процесу;

- Створення психолого-педагогічного середовища, що сприяє фізичному розвитку і збереженню здоров’я учнів, яке забезпечує сприятливі, психологічно комфортні, педагогічно і соціально виправдані умови навчання.

15. ВОЛОНТЕРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

Після початку повномасштабної війни Росії проти України тримати освітній фронт стало вкрай важливим. Навчання та шкільна рутина — не тільки зміцнюють нове покоління, а й допомагають йому адаптуватися до нових реалій. Як проактивні громадяни, вчителі долучилися до волонтерства, захисту країни.

З перших днів війни та на постійній основі працівники закладу освіти почали допомагати ЗСУ та людям, які вимушені були тікати від війни.

 На базі закладу освіти було організовано збір продуктів харчування, випікання смачної духмяної випічки, виготовлення тушонок, різні солодкі смаколики та варити смачні вареники для наших захисників. На постійній основі працівники школи та жителі с.Яланець, в’язали маскувальні сітки задля збереження життя та здоров’я наших військових. Також ми розпочали активно співпрацювати з різними волонтерськими організаціями задля підтримки тимчасово переміщеним особам, які приїздили у с.Яланець. У закладі освіти був створений штаб допомоги тимчасовим мешканцям, щоб хоч якось їм допомогти та підтримати на перших етапах, адже вони тікали маючи на руках лише документи.

ВИСНОВКИ

Отже, аналіз зроблено, чітко визначено траєкторію руху щодо створення безпечних умов перебування учнів, педагогів, батьків у закладі освіти. Як керівник намагався системно аналізувати проблеми, бачити перспективу, прогнозувати результати, забезпечувати постійний рух вперед.

Адміністрація, весь колектив докладатиме всіх зусиль, щоб наш навчальний заклад був для дітей - школою радості, для батьків – спокою і надії, а для вчителів – місцем творчості.

Ми готові до нових здобутків і звершень.

Спасибі педагогічним працівникам, трудовому колективу, батькам та учням за співпрацю, підтримку та розуміння!

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.